هلدینگ مهاجرتی ویستا
محصولات سلامت محور و حافظ محیط زیست اهداف اصلی در تولیدات جدید
مدیرعامل شرکت ناسیونال ایران مطرح کرد:

محصولات سلامت محور و حافظ محیط زیست اهداف اصلی در تولیدات جدید

صنایع الكتریكی ناسیونال به عنوان طرح توسعه مجموعه شركت‌های تولیدی محصولات صوتی و تصویری، در سال ١٣٥١ با مشاركت كمپانی پاناسونیك فعالیت تولید لوازم خانگی را شروع کرد. این مجموعه شركت های مادر که در سال ١٣٤٤ تاسیس شد، تولید محصولات صوتی و تصویری خود را از سال ١٣٤٥ آغاز کرد. كارخانجات شركت صنایع الكتریكی ناسیونال ایران در زمینی به وسعت ٦٤ هزار متر مربع در شهرك صنعتی محمود آباد و به فاصله ١٠ كیلومتر از اصفهان واقع است.

شاهین علی محمدی مدیرعامل شرکت ناسیونال ایران درگفت‌وگوی اختصاصی با عصر اقتصاد به بررسی اقدامات و فعالیت‌های شرکت پرداخت و گفت: كارخانجات و كارگاه‌های شركت ناسیونال ایران به وسعت بیش از ٢٤ هزار متر مربع شامل واحدهای پرس، تزریق پلاستیك، دایكاست، تراشكاری، تفلون، رنگ، چاپ و بردسازی است که امكان تأمین درصد بالایی از قطعات مورد نیاز تولید را فراهم می‌کند.

وی در ادامه افزود: تولیدات انواع لوازم خانگی در ٧ خط تولیدی مستقل و در دو سالن اصلی واقع است كه امكان تولید سالانه بیش از یك میلیون محصول آن هم تنها در یك شیفت را دارد. همچنین دفتر مركزی شركت شامل واحدهای فروش و بازاریابی، تحقیق و توسعه، مهندسی و تأمین به همراه واحد مالی است.

علی محمدی به سرمایه انسانی مجموعه اشاره کرد و اظهارداشت: در حال حاضر نیروی انسانی شاغل در مجموعه بیش از ٥٠٠ نفر است كه با بهره برداری از طرح‌های توسعه‌ای شركت، تا سال ١٤٠٤ اشتغالزایی به بیش از هزار نفر افزایش خواهند پیداکرد. لازم به ذكر است كه با خروج شریك خارجی از سال ١٣٩٦ تا كنون بیش از ٤٠٠ فرصت شغلی به صورت مستقیم در ناسیونال ایران ایجاد شده است.

مدیرعامل ناسیونال ایران به بررسی جزییات تولید شرکت پرداخت و گفت: در شرایط امروز تولیدات شركت، در ۱۲ گروه محصولات و بالغ بر بیش از ۶۰ محصول است كه تقریبا تمامی لوازم خانگی را پوشش می‌دهد. همچنین جهت رفاه مصرف كنندگان تدابیر پشتیبانی قطعه و توسعه شبكه خدمات پس از فروش به مرحله اجرا درآمده است. در حال حاضر بیش از ۳۰۰ واحد خدمات پس از فروش در سراسر كشور مشغول به فعالیت هستند.

به گفته شاهین علی محمدی؛ ناسیونال ایران در نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی امسال، ۹ محصول جدید خود را كه در سال جاری به عرضه خواهد گذاشت را در نمایشگاه به نمایش می‌گذارد. وی همچنین به دو هدف اصلی سلامت محور و با صرفه جویی برق و حفظ محیط زیست در تولید محصولات جدید اشاره کرد که در آینده جزییات بیشتری از آن مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شروع تولید و پخش محصولات سوزوکی تحت لیسانس سوزوکی ژاپن، ناسیونال ایران امسال از محصولات متنوع سوزوکی هم رونمایی خواهد کرد.

علی محمدی مدیرعامل برند تجاری تولیپس، تاکید کرد: در نمایشگاه امسال به صورت ندیتر و لملی‌تر، محصولات IOT که توسط واحد تحیقیق و توسعه ناسیونال ایران طراحی شده به نمایش درخواهد آمد و تولید انبوه این دست از محصولات از ابتدای دی ماه امسال آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به سابقه طولانی همکاری، شراکت و ساخت با شرکت‌های خارجی به خصوص برندهای ژاپنی، مطرح کرد: معتقدیم مسیر آینده لوازم خانگی به سمت هوشمند سازی و کاهش مصرف انرژی می‌رود و در دستور کار واحد تحقیق و توسعه شرکت هم بعنوان یک مأموریت تعریف شده است.

مدیرعامل ناسیونال ایران با اشاره به تشكیل نمایشگاه‌های تخصصی که از بهترین عوامل ایجاد زمینه مناسب برای رقابت سالم است، گفت: نمایشگاه‌های تخصصی باعث رونق در ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه و مهندسی شرکت‌ها برای ایجاد نوآوری می‌شود و امكان ارتباط مستقیم با مصرف كننده نهائی را فراهم می‌سازد و بازخورهای سودمندی را برای تولید کنندگان به ارمغان می‌آورد.

وی یکی از اصلی ترین موانع تولید را تحریم های یك سویه دانست و گفت: اما اصلی ترین مانع تولیدکنندگان لوازم خانگی، خودتحریمی است. قوانین بروز نشده و در تقابل با سایر قوانین و شرایط روز محدودیت‌های زیادی برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

علی محمدی معتقد است که با جلسات مستقیم با وزرای صنعت،معدن وتجارت و اقتصاد و دارایی، گام های موثری در جهت رفع موانع داخلی برداشته شده است. لذا براین باوریم که تعامل دولت مردان و صنایع می‌بایست مستمر باشد.

مدیرعامل برند تجاری تولیپس، در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی شرکت توضیح داد: مجموعه شركت‌های ناسیونال ایران مسئولیت اجتماعی خود را در جهت آموزش و بالا بردن سطح دانش جامعه می‌داند و در این زمینه نسبت به احداث هنرستان دخترانه در اصفهان و توسعه آن و همچنین آموزش و اگاهی رسانی از طریق فضای مجازی به انجام رسانده است. از سوی دیگر نسبت به تأمین مایحتاج هموطنان نیازمند در حد توان اقدام کرده‌ایم و در شرایط خاص با جدیت این كمك‌ها استمرار دارد.

وی به مهم‌ترین وظیفه‌ شرکت‌های با قدمت بالا اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به استاندارد كه ایمنی و كیفیت را به همراه دارد، مهم‌ترین وظیفه شركت‌های قدیمی، این است که شناخت و تجربه خود در این زمینه با سازمان استاندارد به اشتراک بگذارند که خوشبختانه این تعامل و ارتباط مناسب و مستمر مهندسان و متخصصان شركت‌ها با سازمان استاندارد، دستاورد های قابل توجهی داشته است.

علی محمدی در پایان در خصوص برنامه‌های آتی شركت گفت: توسعه محصولات دارای دو محور اصلی است؛ تولید و عرضه محصولات كه سلامت را به خانواده‌ها برساند و تولید با بهترین روش‌ها و با استفاده از انرژی سبز و استفاده هر چه بیشتر از مواد تجزیه پذیر در جهت حفظ محیط زیست.

 

EXNOVIN
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.