هلدینگ مهاجرتی ویستا
امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه وجود ندارد
سخنگوی وزارت امور خارجه:

امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه وجود ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای نشست خبری گفت: به ملت بزرگ و صبور فلسطین تسلیت می‌گویم همچنین مرگ اخلاق در قاموس دولت آمریکا و برخی رژیم‌های اروپایی به بشریت و ملت‌های آزاده دنیا را نیز تسلیت می‌گویم.

کنعانی در پاسخ به سؤالی درباره پیگیری‌های حقوقی وزارت خارجه برای جلوگیری از کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی اظهار کرد: داستان جنایات صهیونیست‌ها یک رنج ۷۵ ساله ادامه‌دار است و خوشبختانه جهان بیش از هر زمان دیگری به ماهیت نژادپرستانه این رژیم پی برده است و همان‌گونه که وزیر خارجه تاکید کرد این رژیم بیش از بیست جنگ را در منطقه به‌راه انداخته است و بخش‌هایی از خاک لبنان و سوریه را در دست اشغال دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه پیگیری این جنایت‌ها یک مسئولیت بین‌المللی و برعهده سازمان ملل است، بیان کرد: درباره آنچه در غزه می‌گذرد باید تحقیق شود و ایران سالهاست درباره جنایات جنگی اسرائیل یک کمیته برگزار شود و جنایتکاران را به محاکم بین‌المللی بسپارد با همین نگاه هم وزیر خارجه در جده پیشنهاداتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه یک کمیته تخصصی متشکل از حقوقدانان تخصصی تشکیل شود تا به جنایات مستمر رسیدگی شود تا جنایتکاران مورد مواخذه قرار بگیرند. این خواسته ایران هم در مقر سازمان ملل و هم در مقر سازمان همکاری اسلامی در جده بود.

کنعانی در پاسخ به سؤالی درباره کمک‌های بشردوستانه ایران به غزه گفت: این امر مورد توجه جدی کشورمان بوده است و بر اصل توقف این جنایات تاکید کرده‌ایم. این موضوع در گفت‌وگو‌ی وزرای خارجه ایران و مصر هم تاکید شد تا بتوانیم کمک‌های ایران را در سریعترین زمان ممکن به غزه برسانیم.

وی ادامه داد: در گفت‌وگوی وزیر خارجه با دبیرکل سازمان ملل نیز این موضوع مطرح شد، اما صهیونیست‌ها تمام خواسته‌های جهانی را برای این موضوع رد کرده است و تا کنون تمام کمک‌ها دپو شده است و امکان ارسال وجود ندارد مقامات ما با مسئولان مصری در تماس هستند تا شرایط برای ارسال این کمک‌ها فراهم شود.

 

EXNOVIN
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.