هلدینگ مهاجرتی ویستا
خیز بازارساز برای هدف 57 و 55 تومانی دلار

خیز بازارساز برای هدف 57 و 55 تومانی دلار

اخباری از گوشه و کنار بازارهای داخلی و خارجی برای ورود پرقدرت بازارساز به گوش می‌رسد، مبنی بر اینکه بانک مرکزی خود را برای هدف اول دلار 57 هزار تومانی و هدف دوم 55 هزار تومانی آماده می‌کند.

یک منبع آگاه به خبرنگار ما گفت: سخنان فرزین در جلسه اعضای اتاق بازرگانی را باید چند بار گوش داد، فرزین از قدرت بسیار زیاد در حوزه منابع ارزی خارج از کشور صحبت می‌کند و این نوعی کد دادن به فعالان بازار است، تفسیر این سخنرانی یعنی فرزین قصد دارد بر اساس بانک داده‌ای که جمع‌آوری کرده، از صبح روز چهارشنبه 26 اردیبهشت و به مدت 10 روز، بصورت گسترده و مداوم در بازارهای تهران، سلیمانیه، هرات و امارات ورود کند.

به گفته این منبع آگاه، این پرفشارترین اقدام بازارساز برای کنترل بازار با هدف کاهش پلکانی نرخ دلار به کانال 57 و 55 هزار تومانی است.

گفتنی است افزایش نرخ دلار که عمدتا ناشی از تنش‌های منطقه‌ای در طول 5 ماهه گذشته بوده، باعث نارضایتی تیم اقتصادی دولت و مجلس شورای اسلامی شده که این امر نهایتا منجر به تذکرات مستقیم به فرزین برای کنترل بازار شد و به همین جهت فرزین قصد دارد تا با قدرت‌نمایی و استفاده از داده‌های بانک مرکزی، نقش بازارسازی خود را پررنگ کرده و سطح رضایتمندی عمومی ناشی از کاهش نرخ دلار و تأثیر مستقیم بر کاهش تورم را بالا ببرد.

حضور عوامل بانک مرکزی طی روزهای قبل در اقلیم کردستان، هماهنگی و مذاکره مستقیم با افغانستان و سابقه مداخله روزانه 250 میلیون درهمی در امارت، می‌تواند گواه بر قصد بازارساز برای یک مداخله بسیار سنگین در تمامی بازارها باشد که البته هنوز از حجم این مداخله اطلاعاتی در دست نیست./ عصراقتصاد

 

EXNOVIN
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.