هلدینگ مهاجرتی ویستا
اقدامات آمریکا دست صهیونیست‌ها را برای جنایت بازتر می‌کند
رئیسی:

اقدامات آمریکا دست صهیونیست‌ها را برای جنایت بازتر می‌کند

رئیس جمهور با بیان اینکه ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه به دنبال کمک به غزه و برقراری آتش‌بس هستند، دروغ بوده و با عمل آنها سازگاری ندارد، گفت: آنچه در عمل از آمریکایی‌ها می‌بینیم این است که قطعنامه‌های پیشنهادی در شورای امنیت را وتو می‌کنند و عملاً دست رژیم صهیونیستی را برای قتل و کشتار باز و بازتر می‌کنند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با آقای «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه در حوزه مسائل سیاسی روابط بین دو کشور روز به روز در حال ارتقا است، تصریح کرد: یکی دیگر از عرصه‌های همکاری میان دو کشور در حوزه مسائل امنیتی بوده و باید از همت و تلاش آقای السودانی برای اجرای قرارداد امنیتی فیمابین قدردانی کنم.

رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌های نخست‌وزیر و دولت عراق در مسیر اجرای این قرارداد در راستای خلع سلاح کامل معاندین و ضدانقلاب و امن شدن مناطق مرزی میان دو کشور افزود: امیدواریم این قرارداد به صورت کامل اجرایی و عملیاتی شود.

دکتر رئیسی با بیان اینکه دو کشور در زمینه همکاری‌های اقتصادی نیز اقدامات خوبی برای گسترش و ارتقای سطح تعاملات و تبادلات تجاری داشته‌اند، اظهار داشت: گام‌های خوبی برای توسعه روابط تجاری به‌ویژه در زمینه شهرک‌های صنعتی در مرز دو کشور و همکاری در عرصه تولید مشترک برداشته‌اند. همچنین باید از تلاش‌های آقای السودانی و دولت عراق برای تکمیل خط ریلی شلمچه-بصره که یکی از مسیرهای بسیار مهم است و راه‌اندازی آن برای دو کشور منافع بسیاری دارد، قدردانی کنم.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به مواضع مشترک ایران و عراق درباره جنایات رژیم صهیونیستی نسبت به مردم فلسطین و غزه گفت: هر دو کشور تاکید صریح دارند که حملات رژیم صهیونیستی به غزه باید هر چه سریع‌تر متوقف شده و با رفع محاصره، امدادرسانی به مردم مظلوم و مقتدر غزه انجام شود.

دکتر رئیسی حملات هولناک رژیم صهیونیستی را جنایت علیه بشریت و مصداق نسل‌کشی و کودک‌کشی گسترده توصیف کرد که با حمایت آمریکایی‌ها و تعدادی از کشورهای اروپایی انجام می‌شود و خاطرنشان کرد: متأسفانه کمک‌های تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی آمریکایی‌ها به رژیم صهیونیستی، آنها را برای قتل و کشتار و اقدامات بی‌رحمانه نسبت به مردم فلسطین تشویق می‌کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه به دنبال کمک به غزه و برقراری آتش‌بس هستند، دروغ بوده و با عمل آنها سازگاری ندارد، گفت: آنچه در عمل از آمریکایی‌ها می‌بینیم این است که قطع‌نامه‌های پیشنهادی در شورای امنیت را وتو می‌کنند و عملاً دست رژیم صهیونیستی را برای قتل و کشتار باز و بازتر می‌کنند و باید این جنایات را به حساب آمریکا و کشورهای حامی رژیم صهیونیستی نیز بگذاریم.

دکتر رئیسی افزود: حقیقت آن است که بعد از مجاهدت و ایستادگی جریان مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی و شکستی که به آنها وارد کردند، این رژیم فرو ریخته است، آمریکایی‌ها می‌خواهند این رژیم را سرپا نگه دارند. برآورد همه جهان آن است که ملت فلسطین پیروز شده و کشتن کودک و زن و خراب کردن خانه‌های مردم برای رژیم صهیونیستی پیروزی تلقی نمی‌شود؛ به عبارت دیگر جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی نمی‌تواند شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی را جبران کند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه امروز کشورهای اسلامی و منطقه و جهان و هر کس که به خدا، وجدان بشری و قضاوت تاریخ باور دارد، باید بدانند که نمی‌توانند نسبت به سکوت در برابر این جنایات در محضر الهی، وجدان بشری و تاریخ پاسخ‌گو باشند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه همکاری با هر اقدامی در سطح کشورهای اسلامی، کشورهای منطقه و در عرصه بین‌الملل برای جلوگیری از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی و هیئت حاکمه آمریکا برای قتل و کشتار مردم بی‌گناه و مظلوم و مقتدر غزه است.

دکتر رئیسی در پایان از مواضع سازنده و به‌حق آقای السودانی نسبت به مسئله فلسطین و اعلام موضع دولت عراق از ابتدای این بحران قدردانی و اظهارامیدواری کرد که دیدگاه‌ها و تلاش‌های دو کشور در مسیر اقدامات موثر برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی موثر و راهگشا باشد.

 

EXNOVIN
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.